-
Amazonica kulho, 10 kpl
Kertakäyttöastiat voivat olla ekologisia, näyttäviä ja tyylikkäitä. Nämä ympäristöystävälliset lautaset on tehty bagassista, joka on sokerituotannon ylijäämäaine. Bagassi maatuu kompostoitaessa noin kahdeksassa viikossa.
Lautasen väri on puhtaan valkoinen ja sen tilavuus on 47 cl.
Amazonica-sarjan ovat suunnitelleet ruotsalaiset suunnittelijat Bernadotte & Kylberg, jotka voittivat Red Dot Award -suunnittelupalkinnon vuonna 2015.
-
Herkkutötteröt puusta, 50 kpl
Ekologinen vaihtoehto esimerkiksi karkkibuffetin karkkikipoille. Pakkauksessa 50 kpl tötteröitä, jotka on tehty kestävästi tuotetusta männystä. Tötterön korkeus on noin 17 cm.
Puu on materiaalina mikroaaltouunin ja pakastuksen kestävä, jota voi kierrättää ja kompostoida. Puu on biohajoava materiaali.
-
Kartonkirasiat – Metsän eläimet, 6 kpl
Kauniit kartonkirasiat, jotka voivat toimia esimerkiksi häiden lapsivieraiden vieraslahjarasioina, tai lastensynttäreiden kaverilahjarasioina. Pakkauksessa 6 kpl kartongista tehtyä ja erilaisin eläinhahmoin varustettua rasiaa, joiden koko kasattuna on noin 6 x 5,5 x 3,5 cm. Rasiat toimitetaan litteinä ja ne kootaan itse.